Matemaika-Skúška

Plazjak49
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po 18. Mar 2013 20:51:32
Osoba: muž

Matemaika-Skúška

Príspevokod užívateľa Plazjak49 » Po 18. Mar 2013 22:09:07

Dobry večer študujem na Ekonomickej univerzite v Ba a mam problém s matematikou,teda skúškou z nej , ie mi niekto poradiť ako poriadne precvičit a čo hlavne, aké typy? Ďakujem ;)


lenulik155
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 03. Apr 2013 17:49:18
Osoba: žena

Re: Matemaika-Skúška

Príspevokod užívateľa lenulik155 » St 03. Apr 2013 18:01:12

Záleží dosť od skúšajúceho. Kto ťa to skúša? Pokiaľ p.docent Fecenko, tak on rád dáva písomky,ktoré sa nedajú spraviť :D je len o šťastí, akú skupinu si vyberieš, preto je dobré sadnúť si dopredu a pri rozdávaní písomky si potom môžeš rýchlo očami prebehnúť otázky a vybrať si "spraviteľnú" písomku :) Príklady bývajú vždy integrály, tie sú b každej písomke, určité aj neučité, ekonomické, najmä elasticita a podobné veci, normály a dotyčnice, diferenciál, derivácie, monotónnosť, konvexnosť a konkávnosť, limity, parciálne derivácie atď...mimochodom, je dôležité dobre vedieť rôzne vety, ako napr. Lagrangeova, Rolleho alebo Cauchy-Bolzanova a aj k nim nakresliť grafy a tiež metódy integrovania (Per partes a pod.)...
Plazjak49
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po 18. Mar 2013 20:51:32
Osoba: muž

Re: Matemaika-Skúška

Príspevokod užívateľa Plazjak49 » Pi 05. Apr 2013 13:04:47

Áno mám Fecenka je to frajer :D ..... mne nerobia problém príklady ako hnusná teória,ktorú som najprv nevedel a druhý krát mi povedal ,že to nevie prečítať takže 12.4 mám ďalší termín a snáď to dám . No nepáči sa mi nespravodlivosť na skúškách , ja ako celkom dobrý matematik (Matematika príjmačky- 100%) plus som sa hodne učil a aj tak som nespravil lebo zo zápočtu som mal 10 bodov , ktorý bol ťažší ako hociktorý príklad na skúške a v našom krúžku sa z 20 ľudí 9 nedostalo ani ku skúške napriek opravnému termínu ktorý mali a druhá skupina kde mám aj kamarátku ktorá matiku nevie ani z polky to čo ja mala 25b/30b a nikto z krúžku nemal pod 20b...tak buď sú všetci hrozne múdry alebo je to vtom ,že majú iného cvičiaceho + na skúšku si prišla len sadnúť že pôjde na náhradný termín a dostala E ....ani len sekundu sa neučila lebo zistila že u to tie isté príklady čo mali na zápočte.................takže tak ...funguje to asi ako máá. :(
Plazjak49
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po 18. Mar 2013 20:51:32
Osoba: muž

Re: Matemaika-Skúška

Príspevokod užívateľa Plazjak49 » Št 11. Apr 2013 21:27:36

Tak a zajtra je tu ta ocakavana skuska..... ucime sa dlho aj s kamosom :D .....takze zajtra 7:30 ideme nato...ale tento krat nie heslom zucastnit sa ale odist s medajlou {Ecko nam staciii bohate}...takze ked bude po tom urcite sem obaja napiseme vyjadrenie a pocity ;)

Návrat na "Chýba mi skúška/zápočet"