MARLENKA - mojej manželky

Karel
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 06. Júl 2013 19:26:31
Osoba: muž

MARLENKA - mojej manželky

Príspevokod užívateľa Karel » Št 19. Dec 2013 23:33:03

potrebujeme: 100 g masla, 2PL medu, 250g práš. cukru, 2 vajcia (veľké), 1PL sódy bikarbóny, 1 lyžička octu, 600-700g hladkej múky Krém: 2 uvarené salka, 1/2 kg masla (pravého 82%) - vyšlahať, veľkosť plechu - klasika ako je el. rúrach - cca 30 x 38 cm

POSTUP PRÍPRAVY

-sódu s octom zmiešajte ak treba dokvapkajte si ocot.
-v hrnci pri miernej teplote roztopiť a vymiešať maslo, med, cukor - pridať sódu s octom - stále miešať a postupne pridať dve vajíčka - začne to hnednúť a voňať ako marlenka, keď to bude mať peknú karamelovú farbu odstaviť, vychladnutú hmotu zmiešať s múkou a vypracovať cesto.
-cesto rozdelíme na 6 častí - 5 rovnakých a jednu menšiu - vyvalkáme platy a upečieme na obrátenej strane plechu (so šiestym sa netrápte, ten sa struhá)
- pečieme kratučko pri 200 stupňoch cca 3-5 minút (treba stále kontrolovať, sú veľmi rýchlo upečené)

Pláty rovnomerne natrieme krémom, vrchný natretý plát posypeme natrúhaným šiestym plátom, zaťažiť a čakať kým zmäkne, nakoniec cikcakovo poliať čokoládou

Táto je z 5tich plátov (niekedy sa mi nechce, tak spravím iba 4, ale určite je lepšia z piatich a šesty menší postrúhať)

Môže pripadať presladená, ale nie je.... a s horkou (neosladenou) kávou.... neprekonateľná chuťová kombinácia


su-jok
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi 05. Júl 2013 21:37:26
Osoba: muž

Re: MARLENKA - mojej manželky

Príspevokod užívateľa su-jok » So 21. Dec 2013 21:04:58

Javí sa to úžasne, ak idem do chladničky, možno niečo nájdem.

Návrat na "Varíme pečieme recepty"