Najlepší hokejbalista sveta pochádza spod Tatier

muco
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 24. Jún 2013 11:30:34
Osoba: muž

Najlepší hokejbalista sveta pochádza spod Tatier

Príspevokod užívateľa muco » Ne 28. Feb 2016 22:57:50

Slovenský reprezentačný brankár Stanislav Petrík sa stal najlepším hokejbalistom sveta za rok 2015.

Medzinárodná hokejbalová federácia (ISBHF) tak ocenila jeho skvelé výkony, ktorými minulý rok priviedol Slovensko k titulu majstrov sveta v Zugu. O prestížnej cene pre skúseného veterána rozhodla ISBHF počas posledného februárového víkendu na zasadaní v anglickom Sheffielde.

"Konferencia zvolila členov svojho predsedníctva, zaoberala sa prípravami blížiacich sa MS juniorov v Sheffielde (júl 2016), ale pripravila aj pre slovenský hokejbal veľmi významnú udalosť. ISBHF volila najlepších hokejbalistov planéty za rok 2015 a najlepším hokejbalistom sa stala slovenská i svetová brankárska legenda Stanislav Petrík, ktorý priviedol slovenskú reprezentáciu k titulu majstrov sveta v Zugu 2015. Je to obrovská pocta pre slovenský hokejbal, najúspešnejší kolektívny šport na Slovensku za posledných 20 rokov a pre samotného Petríka je to zaslúžené ocenenie jeho dlhej a úspešnej športovej kariéry.


muco
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 24. Jún 2013 11:30:34
Osoba: muž

Re: Najlepší hokejbalista sveta pochádza spod Tatier

Príspevokod užívateľa muco » Ne 28. Feb 2016 23:00:11

čo je hokejbal???

Hokejbal je kolektívny šport, verzia hokeja, ktorá sa hrá bez korčulí. Nehrá sa s pukom, ale so špeciálnou loptičkou oranžovej farby. Povrch ihrísk tvorí asfaltový koberec, betón alebo plastový povrch. Ihrisko je lemované plastovými mantinelmi. Cieľom hry je dať čo najviac gólov do súperovej bránky pomocou hokejky.

Návrat na "Hviezdy a legendy svetového hokeja"