Fast food niéééééééééééééééééé

levdrak
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Po 18. Mar 2013 15:09:02
Osoba: žena

Fast food niéééééééééééééééééé

Príspevokod užívateľa levdrak » Ne 24. Mar 2013 17:36:54

Chcete si udržať zdravie ... tak čítajteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

http://www.viescojes.sk/clanky/potravin ... rganizmus/


čo dodať :?: :twisted:


Daniela Chytra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 13. Mar 2013 17:42:50
Osoba: žena

Re: Fast food niéééééééééééééééééé

Príspevokod užívateľa Daniela Chytra » Ut 04. Jún 2013 8:50:37

Tisíce ľudí zaplavujú webové stránky, ako je "McRib locator",chutný a aby si každý sendvičom McRib reťazca McDonald "naplnil" brucho.

Tento pokrm nielenže je plný geneticky modifikovaných ingrediencií, toxických prísad a konzervantov, obsahuje ale dokonca aj niektoré ingrediencie, ktoré sú v mnohých krajinách sveta zakázané.

Lenže, priznajme si, prekvapuje nás to vôbec?
Anna Maria 38
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St 13. Mar 2013 20:17:42
Osoba: žena

Re: Fast food niéééééééééééééééééé

Príspevokod užívateľa Anna Maria 38 » Ut 04. Jún 2013 8:57:41

McRib je výsledkom intenzívneho marketingu reťazca McDonald. Spoločnosť využila princíp ponuky a dopytu a urobila zo sendviča McRib vzácnosť tým, že túto kulinársku ohavnosť vypustila do sveta vždy len na zlomok roka a zákazníci sa o nej dozvedeli až v okamihu, kedy sa dostala na trh. Fandovia McDonald zareagovali tým, že sendviče skupovali vo veľkom a pchali so nimi k prasknutiu. Tento pokrm sa stal dokonca aj témou známeho dokumentu Super Size Me, v ktorom sa režisér Morgan Spurlock (ktorý sa 30 dní napcháva len produkty McDonald ', aby zistil, aký majú vplyv na naše zdravie) stretáva s milovníkmi sendviče McRib, ktorí cestujú po celej krajine , aby pokrm zohnali. :o

Reťazec McDonalds dokonca prinútil svojich fanúšikov o podpísanie internetovú petíciu na "záchranu sendviča McRib". Získal tak veľa priaznivcov bojujúcich o vzkriesenie svojho obľúbeného frankensteinovského sendviča. :mrgreen:
Lukrecia Borgia
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 18. Mar 2013 1:10:19
Osoba: žena

Re: Fast food niéééééééééééééééééé

Príspevokod užívateľa Lukrecia Borgia » Ut 04. Jún 2013 9:13:20

Ja len doplním detaily z čoho sendvič McRib je aby lepšie chutil :

Čo ale konkrétne robí z tohto pokrmu takú kulinárskou ošklivosť? Sendvič obsahuje cez 70 ingrediencií a je plný prekvapení - vrátane "reStructured mäsa", ktorá obsahuje bežne pomleté zvieracie orgány, ktoré sa bežne vyhadzujú, takto pomleté pripomínajú hmota podobnú fašírke.
Tu sú ďaľšie niektoré znepokojujúce látky nájdené v sendviči McRib:

Bieliaci prostriedok na múku používaný v podložkách na jogu

Medzi 70 prísadami používanými na výrobu "bravčového" sendviča je aj málo známe bielidlo na múku, nazývané azodicarbonamid. Táto ingrediencia je na prvý pohľad tak podivná, že stojí za to ju viac preskúmať. Po krátkom pátraní zistíte, že dokonca aj mainstreamové médiá informujú o tom, že azodicarbonamid sa v skutočnosti používa pri výrobe penových plastov, napríklad podložiek na jogu. :mrgreen:
Medu Lienka
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 13. Mar 2013 19:17:13
Osoba: žena

Re: Fast food niéééééééééééééééééé

Príspevokod užívateľa Medu Lienka » Ut 04. Jún 2013 9:31:27

A to nie je všetko. V Austrálii a Európe je používanie azodicarbonamidu ako potravinárskeho doplnku zakázané. V Singapure môže byť používanie tejto látky v potravinách potrestané pokutou vo výške 450 000 dolárov a 15 rokmi väzenia. Vrelá vďaka spoločnosti McDonald za to, že svojim zákazníkom dodáva tak zdravé ingrediencie.
"Reštrukturalizovaného mäso" z prasacieho srdca, jazyka a žalúdka
Sendvič McRib je v určitých kruhoch preslávený použitím technológie "reStructured mäsa". Spoločnosť McDonald dobre vie, že by ste nikdy nezjedli prasacie srdce, jazyk alebo žalúdok, a preto sa rozhodla, že tieto orgány rozomelie a vytvorí z tejto hmoty typicke mäsové rebierko. Vďaka tomu konzumenti netušia, čo vlastne vkladajú do úst. Podľa časopisu Chicago Mag to najlepšie vyjadril vynálezca tejto technológie v roku 1995:

"Väčšinu ľudí by veľa znechutilo, keby ste im naservírovali srdca alebo jazyk ... keď sa z nich ale vytvorí reštrukturalizovaný produkt, stratí tieto orgány svoju identitu. Môže sa jednať o držky, srdca či sparené žalúdky ... "

Inak povedané, o rebierko vôbec nejde. V skutočnosti je to kombinácia nepoužívaných zvieracích častí, spracovaných v osobitných zariadeniach a sformovaných do podoby rebierka. Spolu so 70 prísadami, chemikáliami, plnivami a geneticky modifikovanými ingredienciami tak vzniká "masový" výrobok, ktorý je ochutený ako rebierko. :lol:

Návrat na "Ako si udržať zdravie"