nova sluzba na QR kody - Codlee.com

Sem dávajte hlavne foto zaujímavostí
codlee
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 13. Nov 2013 0:06:52
Osoba: automat

nova sluzba na QR kody - Codlee.com

Príspevokod užívateľa codlee » Ne 17. Nov 2013 22:14:13

Prosim neberte to ako reklamu, len sa chcem spytat na nazor.
Rozbieham sluzbu na generovanie qr kodov http://www.codlee.com. Sluzba je na generovanie qr kodov a k nim nejake stranky prisposobene pre mobilne telefony.
Prvy je pre facebook fan page
Obrázok
druhy je pre obchody a restauracie, kde najdu ludia dolezite info o podniku a moznost zanechat spätnu väzbu.
Obrázok

co hovorite na takuto sluzbu? co by ste vylepsili?


Užívateľov profilový obrázok
Milan
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 19. Mar 2013 16:33:35
Osoba: muž

Re: nova sluzba na QR kody - Codlee.com

Príspevokod užívateľa Milan » Po 18. Nov 2013 13:09:48

Pokiaľ ide o QR pre facebook fan page nevidím jeho praktické využitie, okrem prezentácie možnosti, že aj toto sa dá..

Nápad QR pre obchody a reštaurácie môže byť zaujímavý pre všetky podniky, ktoré nemajú vlastnú webstránku, alebo nemajú jej mobilnú verziu... Tí čo webstránku majú, si hravo za pár sekúnd vytvoria na nete ku nej QR kód a vylepia si ho na dvere.. Otázka spätnej väzby /reakcie zákazníkov/ je chúlostivá vec... Ak si podniky nebudú môcť editovať/mazať negatívne príspevky zákazníkov s veľkou pravdepodobnosťou odtiaľ utečú... Nehovoriac o tom, že sa to dá použiť na znevažovanie konkurencie.. Majiteľ krčmy bude anonymne/alebo pod cudzím menom/ ako nespokojný zákazník ohovárať podnik v susedstve...

Ako zákazník reštaurácie by som určite uvítal denné menu a kompletný jedálny lístok cez QR kód ... u služieb cenník služieb... Idem okolo, cvaknem kód na dverách , pozriem čo majú a rozhodnem sa či vstúpim.. To ale znamená, že podniky by mali mať možnosť online aktualizovať svoje ponuky/cenníky v Tvojom projekte..

Aby boli odlíšené QR kódy iné /napr. odkazy na vlastné stránky podnikov/, od QR kódov Tvojho projektu, generoval by som ich výlučne s logom Tvojho projektu... /Desiatky príkladov nájdeš na tomto fóre/

Tieto prvé dva sú dielom člena tohoto fóra s menom "Tibor" :
QR_vlk_200.jpg
QR_vlk_200.jpg (12.49 KiB) 4909 zobrazení

QR 99act_200.jpg
QR 99act_200.jpg (23.09 KiB) 4909 zobrazení

99act_new4_200.png
99act_new4_200.png (46.89 KiB) 4909 zobrazení
codlee
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 13. Nov 2013 0:06:52
Osoba: automat

Re: nova sluzba na QR kody - Codlee.com

Príspevokod užívateľa codlee » Po 18. Nov 2013 20:52:28

Dakujem za reakciu. Zacnem odkonca.
Ked je qr kod generovany bez registracie - cize iba nejaka webstranka, tak qr kod je cisty ako som ukazal hore - par ludom sa nepacilo ze som tam daval logo. Pre prihlasenych uz logo davam, pretoze prihlaseny ludia uz maju moznost generovat qr kody pre web stranku s pocitanim naskenovania, facebook like fan stranku a pre obchody. vtedy to uz vizera takto
Obrázok
Logo nie je povinne, cize v pripade nesuhlasu pouzivatela, si ho moze sam odrezat. Logo do stredu nechcem davat, chcem nechat priestor pre zakaznikove logo.


pre denne menu, cenik sluzieb, prebiehajuce akcie som spravil volnu stranku ( v deme 2. tab), kde je v administracii wysiwyg pre editaciu. Zalezi len pre majitela co tam da.

recenzie a odkazi je mozne z administracie nahlasit, po zvazeni je prispevok zmazany. Nechcem to nechat na majitela QR kodu, pretoze potom by kazdy mazal negativne prispevky a ludia by sa nedozvedeli pravdu.

a co sa tyka facebook fan page, ano je to len taka dodatkova moznost. vyhodu to ma akurat tu, ze Like tlacitko sa nacita skor ako cela fan page facebooku, cize pri mobilnom internete je to skor, a vlastnik ma aj prehlad o pocte naskenovani
Užívateľov profilový obrázok
Milan
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 19. Mar 2013 16:33:35
Osoba: muž

Re: nova sluzba na QR kody - Codlee.com

Príspevokod užívateľa Milan » Ut 19. Nov 2013 11:09:55

Nápad s logom "codlle" v rámiku je super, nakoľko je však logo odstrániteľné a akceptujem možné výhrady klientov k tomu logu, doporučil by som na odlíšenie QR kódu robiť ho aspom v rovnakom farebnom prevedení charakterizujúcom projekt codlee ... T.j. nie štandardná čierna na bielom pozadí, ale nejaké farebné úpravy prípadne aj tých troch rohových štvorčekov. Budovanie značky je jedna z najnáročnejších vecí a toto je veľmi jednoduchý a účinný spôsob ako dostať značku do povedomia..

Na záver : stále si myslím, že projekt do ktorého by mali firmy prispievať informáciami o svojich prevádzkach a zároveň museli znášať aj kritiku nespokojných zákazníkov nebude mať dlhú životnosť...

Návrat na "QR kód zaujímavé nápady"