Andrej Kiska

boss
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 26. Jún 2013 15:16:04
Osoba: muž

Andrej Kiska

Príspevokod užívateľa boss » Ne 12. Jan 2014 23:30:46

Ing. Andrej Kiska (2. február 1963, Poprad) je filantrop, bývalý podnikateľ a súčasný kandidát v prezidentských voľbách v roku 2014.
Je zakladateľom spoločností Tatracredit, Triangel a Quatro v roku 1996 a spoluzakladateľ nadácie Dobrý Anjel v roku 2005. V novembri 2006 získal titul „Manažér roka“. V roku 2011 sa stal držiteľom ocenenia Krištáľové krídlo za filantropiu.
Kvôli kandidatúre na prezidenta SR, sa koncom mája 2013 vzdal funkcie predsedu správnej rady nadácie Dobrý Anjel, od 1. júna je predsedníčkou správnej rady jeho manželka Martina Kisková.


tereza
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 26. Jún 2013 14:28:56
Osoba: žena

Re: Andrej Kiska

Príspevokod užívateľa tereza » Pi 07. Mar 2014 10:06:49

Spoločnosti Quatro a Triangel - veď to su nebankovky !!!

Najprv ľudí oberie o peniaze - legálne - s veľkým úrokom a potom si založí spoločnosť Dobrý Anjel - kde sa hrá na anjela .. dobrá taktika - ako sa dostať do povedomia ľudí :)

To som zvedavá ak ho zvolia, jeho žena naďalej bude "vládnuť nebankovkám"?????????????

Ľudia to koho chcete voliť???? Úžerník odborník :lol:
hviezda
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 26. Jún 2013 15:06:14
Osoba: žena

Re: Andrej Kiska

Príspevokod užívateľa hviezda » Ut 08. Apr 2014 1:20:19

No až taký úžerník nie je keď chce svoj prezidentský plat darovať chudobným!
1vana
Príspevky: 25
Dátum registrácie: St 26. Jún 2013 14:24:09
Osoba: žena

Re: Andrej Kiska

Príspevokod užívateľa 1vana » Pi 11. Apr 2014 7:47:02

a kto to preverí, že je to pravda???
nie je to len taká finta na blbého????????????????? :twisted:
boss
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 26. Jún 2013 15:16:04
Osoba: muž

Re: Andrej Kiska

Príspevokod užívateľa boss » Ut 20. Máj 2014 21:04:20

http://www.topky.sk/cl/10/1397417/Novy- ... -celebrit-

Nový prezident Kiska sa sťahuje do Bratislavy: Bude bývať v štvrti plnej celebrít!
karma
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi 05. Júl 2013 22:37:21
Osoba: žena

Re: Andrej Kiska

Príspevokod užívateľa karma » Ut 01. Nov 2016 11:56:11

hanbím sa za nášho prezidenta a tu je dôvod
http://www.hlavnespravy.sk/predseda-aso ... iou/852816

"Predseda Asociácie slovenských vojakov Blahovi: Je potrebné preveriť, či sa Kiska nestotožňuje s fašitickou ideológiou
329
Slovensko 31. októbra 2016 (HSP/Foto: ASV, TASR/AP – Jakub Kotian, Julie Jacobson, Efrem Lukatsky)

Predseda Asociácie slovenských vojakov Jozef Žarnovičan de Sarnó ocenil iniciatívu poslanca Ľuboša Blahu, ktorá viedla k založeniu Komisie NR pre boj proti fašizmu. Zároveň za skvelý ťah označil prizvanie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, ktorá by sa mala zúčastniť najbližšieho rokovania komisie. Ministerka má predstaviť aktuálne legislatívne aktivity v oblasti boja proti fašizmu.

Podľa Žarnovičana budú môcť obaja menovaní politici spolu dokázať, že „prejavy fašizmu sa objavujú predovšetkým vo vládnych kruhoch, že je takisto potrebné preveriť, či sa aj prezident Kiska nestotožňuje s fašitickou ideológiou, ako ukazujú niektoré jeho činy a výroky,“ uviedol a apeloval na Blahu, že „ak je to tak, museli by ste požiadať Národnú radu SR o vyslovenie nedôvery prezidentovi Kiskovi a vyzvať pána Kisku aby odstúpil z funkcie.“

Podľa Žarnovičana konečne na Slovensku vznikol dostupný nástroj pre boj s reálnym fašizmom. Nástroj nielen na trápne naháňanie nevyzretých osôb s pomýlenými názormi na sociálnych sieťach, ale aj na potláčanie prejavov fašizmu v celej spoločnosti, vrátane štátnej správy, samosprávy a médií.

„Možno blahoželať Vášmu géniu, za to že odsúdite fašistické vedenie Ukrajiny pod taktovkou prezidenta Porošenka, ktorého podporuje hlavne a nielen náš prezident Andrej Kiska, čím sa fakticky stavia do pozície podporovateľa ideológie fašizmu. Rovnako tak sa správa aj elita „bruselského zväzu európskych národov“ vo veci ekonomickej a vojenskej podpory Ukrajiny,“ uviedol Žarnovičan.

Žarnovičan poukázal na šíriaci sa mor z Ukrajiny

Predseda Asociácie slovenských vojakov preto vyzval Blahu, aby spolu s ním odsúdil fašizmus, ktorý sa ako mor šíri z Ukrajiny. Dodal, že kvôli fašistickej, ba dokonca nacistickej ideológii zomierajú na Ukrajine nevinní ľudia. Zároveň sú tu ľudia za ich presvedčenie, názor, náboženstvo terorizovaní a perzekvovaní nielen polovojenskými jednotkami prejavujúcimi sa fašistickou a nacistickou ideológiou. Samotné jednotky sú totiž mimo kontrolu ukrajinskej vlády .

Žarnovičan tiež vyzval Blahu, aby „ako prvý a najdôležitejší bod, ktorý prerokujete na pôde predmetnej komisie, navrhli prerušenie akejkoľvek ekonomickej a vojenskej spolupráce EÚ a NATO s fašistickým vedením Ukrajiny, ktorú plne podporuje aj náš prezident Andrej Kiska, jeho poradca Martin Bútora a ďalšie mimovládne organizácie, financované častokrát súkromným korporátnym zahraničným sponzorom a ktoré sú s vysokou pravdepodobnosťou napojené aj na prezidenta SR.“Vláda oligarchie

Žarnovičan vo svojom blogu zároveň vysvetlil, prečo považuje aktuálne vedenie Ukrajiny za fašistické a kolaborujúce s korporátnmy fašizmom západným nadnárodných oligarchov a vojensko-priemyslovým komplexom USA.

Podľa predsedu Asociácie slovenských vojakov je už nad slnko jasné korporátne financovanie majdanu na Ukrajine, ktorého cieľom bolo zvrhnúť proruského prezidenta Viktora Janukoviča a dostať tak Ukrajinu pod vplyv USA.

Dodáva, že na Ukrajine aktuálne vládne oligarchia, ktorá všetko vlastní a zároveň tí najbohatší oligarchovia sú gubernátormi, ministrami, premiérom a prezidentom. „Tento režim fungujúci na základe novej trhovej ekonomiky ovládanej korporáciami je možné nazvať korporátnym fašizmom, alebo inak vykorisťovaním občanov s cieľom vládnuť nad ich životom vo všetkých jeho oblastiach, ako je zdravie, bývanie, práca, zábava, myslenie, presvedčenie až po náboženstvo a výchovu detí,“ vysvetľuje a zároveň sa pýta: „Nie je to zaujímavá paralela aj na Slovensku? Súhlasím, že nás tu zatiaľ vládna moc neterorizuje polovojenskými jednotkami financovanými našimi oligarchami.“

Za hybnú silu zvrhnutia Janukoviča považuje Žarnovičan ozbrojené vojenské oddiely – Pravý sektor a Sloboda – ktoré velebia odkaz nacistickej kreatúry Stepana Banderu, ktorý sa podieľal na vraždách obyvateľstva aj na území Slovenska.

„Tieto skupiny používajú rovnošaty so svastikou, hlásia sa otvorene k nacistickým a fašistickým historickým symbolom a osobnostiam. Už od roku 2014 tieto nacistické skupiny na Ukrajine vedú vojnu proti EÚ, médiám, Rusom, Židom, oligarchom, ktorú vyhlásil Dmytro Jaroš, šéf Pravého sektora. Zastrašujú a násilne potláčajú akúkoľvek opozíciu, obmedzujú slobodu tlače, je vykonávaná dôsledná cenzúra, masívna propaganda, zakazujú sa niektoré parlamentné strany a spoločne so súkromnými armádami oligarchov riadia politický život v krajine,“ ozrejmil.

Žarnovičan tiež poukazal na fakt, že ukrajinský prezident Porošenko spolu s oligarchami, ako je napríklad Kolomojský zastrešoval vznik niekoľkých trestných nacistických práporov, ako Azov, Donbas, Ajdar, ktoré sa zúčastnili vojenského ťaženia proti Donbasu a stále vykonávajú trestné ťaženie proti vlastným občanom v Donecku a Luhansku. „Konanie týchto fašitických a nacistických skupín je násilné a svoje ciele nedosahujú politicky, ale presadzujú ho násilím,“ poznamenal.Výzva Blahovi

Žarnovičan zároveň vyzval Blahu, aby na Slovensku boli medzi prvými, ktorí nahlas odsúdia nehumánny spolok nacistov a fašistov, ktorý tvoria prezident Petro Porošenko a jeho prisluhovači Pravý sektor a Sloboda. Jeho cieľom je dosiahnuť, aby tento spolok odsúdila aj EÚ a NATO.

„Odčiňme tak aj fašistické správanie Slovenska za vlády Mikuláša Dzurindu, aktuálneho poradcu fašistického prezidenta Petra Porošenka, ktorý bez mandátu OSN povolil prelety letectva NATO ponad SR, ktorý výrazne uľahčil nehumánnu fašistickú agresiu voči srbskému národu,“ uviedol.

V závere Žarnovičan vyzval odstrániť prejavy fašizmu nielen v občianskej spoločnosti, ale rovnako aj vo vládnej, výkonnej a zákonodárnej moci na Slovensku.

„Súhlasím s vami, je potrebné príkladne trestať prejavy fašizmu v spoločnosti. Začnime brániť našich občanov pred cynickým potláčaním práv a slobôd, rovnako aj pred nehanebným rozkrádaním spoločného majetku budovaného z práce občanov. Ste revolucionár hodný tohto postu a máte moju plnú podporu. Pozorne sledujem všetky Vaše kroky pokiaľ ide o fašizmus a jeho prejavy, už čoskoro Vám s radosťou uľahčím vo Vašej práci pri odhaľovaní týchto prejavov,“ dodal Žarnovičan v závere výzvy adresovanej poslancovi Blahovi. "

Návrat na "Prezidentské voľby 2014"